Dijital Pazarlama

Anasayfa / Hizmetlerimiz / Dijital Pazarlama

Diyarbakır’da Dijital pazarlama ile henüz belirgin bir çalışma olmamak ile beraber Türkiye’de genel olarak Dijital pazarlama yatırımları hızla artmaktadır bu hizmetimiz tık başı reklamcılık olarak tabir ettiğimiz belli bir bütçe ile yapılan arama motorları ve sosyal mecrada yapılan reklam çalışmalarıdır.

SEM – Arama Motoru Pazarlaması ( Search Engine Marketing )

Dijital pazarlamanın önemli bir alanı olan arama motoru pazarlaması en çok google reklamcılık modeli Adwords yeni adı ile Google Ads ile yapılmaktadır. Günlük ayıracağınız tık başı maliyet ve bütçe baz alınarak yapılan bir reklamcılık çalışmasıdır. İnternet reklamcılığında önemli bir yer tutmaktadır. Google arama sonuçlarında en üste 4 sıraya kadar yer almaktadır.

SMM – Sosyal Medya Pazarlaması ( Social Media Marketing )

Sosyal medya pazarlaması günümüzde genellikle Facebook ve İnstagram üzerinden yapılmaktadır. Belli bir bölgede etkileşim ve dönüşüm orantılı çalışan bu pazarlama tekniği de gösterim ve tıklama başı maliyetler ile oluşan günlük bütçeye göre belirlenir. Saat dilimi yaş standardı, konum, ilgi gösterilen alanlar gibi seçenekler ile gerçek kulanıcıya ulaşılması sağlanır.

 

Hemen Tıkla Ara
Diyarbakir Bilişim Whatsapp